Історія
Історія компанії
Трудова біографія заводу починається з 1916 ріку, коли на станції Катеринослав Катерининської залізниці було створено майстерню служби колії по ремонту стрілочних переводів.
Для розширення пропускної здатності станції вище керівництво країни приймає рішення перенести майстерню на лівий берег Дніпра до щойно зведеному Мерефо-Херсонського мосту і побудувати новий завод, не тільки по ремонту, але і з випуску стрілочних переводів та їх комплектуючих. У 1934 році в Дніпропетровську почалося будівництво Нижньодніпровського стрілочного заводу. Будівельні роботи проводили у стислий термін, зведення і повне оснащення виробничих цехів зайняло менше 2 років.
Перші стрілочні переводи були випущені вже у 1936 році. Через кілька років завод практично повністю забезпечував потреби країни в стрілочних переводах і запасних частинах, що були необхідні для залізниць.
У 1941 році підприємство евакуюють в Новосибірську область. Виробництво розгортають буквально на обгороджених пустирях та під тимчасовими навісами, цеха будуть побудовані пізніше. Країна гостро потребувала стрілочної продукції, як на фронті, так і в тилу.
У жовтні 1943 року Дніпропетровськ був звільнений. З евакуації повернулася тільки частина фахівців. Устаткування і багато працівників залишилися на новоствореному Новосибірському стрілочному заводі. А підприємство у Дніпропетровську необхідно було відновлювати з нуля.
Виробництво лиття (ливарні цехи) і подальше використання його у виробництві виявилося вдалим рішенням. У післявоєнний період Дніпропетровський стрілочний спільно з Новосибірським і Муромським заводами повністю забезпечували потреби вітчизняних залізниць і промислового транспорту в стрілочній продукції.
У 1990 році завод стає орендним підприємством.
А в 1994 - акціонерним товариством.
Після розпаду СРСР, як і всі підприємства України, Дніпропетровський стрілочний завод пережив значний спад виробництва. Але виробництво не зупиняв і згодом впорався з кризою. Уже у 1999 році цеха запрацювали на повну силу, почалося успішне відродження заводу.
Сьогодні ПАТ «ДнСЗ» - одне з найбільших виробничих підприємств України, інноваційне та прибуткове. Продукція заводу високо цінується в різних країнах. Постійно поліпшується якість і збільшується обсяг продукції, що випускається, освоюються нові ринки. Для молодих фахівців завод - це можливість працювати на стабільно працюючому підприємстві, побудувати успішну кар'єру, отримувати стабільний дохід і повний соціальний пакет.


